Bilgilendirme!
Tüm Siparişlerde Kargo Ücretsizdir!
Propia Bakım Setlerinin Yanında Gelen Hediye Avantajlarından Hemen Faydalan!

Propia Sivilce Karşıtı Arındırıcı Maske 50 ML

Ciltteki yağı dengeleyerek parlama problemini azaltan arındırıcı maske.

279,00 ₺
Kargo Ücretsiz
Adet
Ürün Özellikleri

-Sivilce Karşıtı Arındırıcı Maske içeriğindeki beyaz kil ve mikro partiküller sayesinde akne oluşumuna neden olan fazla sebumu dengeler.

-Gözenekleri derinlemesine arındırır ve siyah noktaları azaltır.

-Cildi arındırır ve cilt tonunda matlaştırıcı etki sunar.

-Formülünde yer alan ProperCare™ patenti sayesinde karma ve yağlı ciltleri mükemmel bir şekilde arındırır ve yatıştırır.

-Düzenli kullanımda, sağlıklı ve temiz bir cilt elde etmenize yardımcı olur.

-Yüksek toleransa sahiptir.

-Sivilce Karşıtı Arındırıcı Maske içeriğindeki beyaz kil ve mikro partiküller sayesinde akne oluşumuna neden olan fazla sebumu dengeler.

-Gözenekleri derinlemesine arındırır ve siyah noktaları azaltır.

-Cildi arındırır ve cilt tonunda matlaştırıcı etki sunar.

-Formülünde yer alan ProperCare™ patenti sayesinde karma ve yağlı ciltleri mükemmel bir şekilde arındırır ve yatıştırır.

-Düzenli kullanımda, sağlıklı ve temiz bir cilt elde etmenize yardımcı olur.

-Yüksek toleransa sahiptir.

Haftada 1 veya 2 kere cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın. 5 dakika bekletin. Maskeyi yüzünüzden çıkarırken peeling etkili partiküller kaybolana kadar dairesel hareketlerle ovalayın. Ardından bol su ile durulayın.

Aqua, Kaolin, Talc, Glycerin, Bentonite, Butylene Glycol, Cellulose,  Salicylic Acid, Xanthan Gum, Xylitylglucoside, Citric Acid, Ethylhexylglycerin,  Anhydroxylitol, Sodium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Parfum, Sodium Stearoyl Glutamate,  Xylitol, Helianthus Annuus Seed Oil, Sodium Benzoate, Tocopherol, Hydrolyzed Algin, Zinc Sulfate.

Haftada 1 veya 2 kere cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın. 5 dakika bekletin. Maskeyi yüzünüzden çıkarırken peeling etkili partiküller kaybolana kadar dairesel hareketlerle ovalayın. Ardından bol su ile durulayın.

Haftada 1 veya 2 kere cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın. 5 dakika bekletin. Maskeyi yüzünüzden çıkarırken peeling etkili partiküller kaybolana kadar dairesel hareketlerle ovalayın. Ardından bol su ile durulayın.

Sık Sorulan Sorular ?

Sık Sorulan Sorular

Kullanım

Etki Mekanizması

Güneş Koruması

Cilt Bakımı

Sivilceler

Kimler kullanabilir?

Karma, yağlı ve akne eğilimli cilt tipine sahip genç ve yetişkinlerin kullanımına uygundur

Ürün kullanımı neden gündüzleri 1. ve 2. Adım akşamları 1. ve 3. Adım şeklindedir?

Karma, yağlı ve akne eğilimli ciltlerde doğru ürün tercihi ve ürünlerin doğru kullanımı çok önemlidir. Cildin nazik bir ürün ile temizlendikten sonra nemlendirilmesi en doğru bakım rutinidir. Temizleme ve nemlendirme işlemi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yapılmalıdır.
Propia sivilce karşıtı bakım setinde yer alan 2. adım ve 3. adım sivilce eğilimli ciltlerin ihtiyacı doğrultusunda gündüz ve gece bakımı olarak iki ayrı formülasyonda geliştirilmiştir.
Sivilce eğilimli cildin güneş ışınlarına karşı korunma ihtiyacı sebebiyle 2. adım UV ışınlarına karşı koruma sağlayan filtreler içerir. Pürüzlere sahip cildin etkin ve nazikçe arındırılabilmesi içinse 3. adım geliştirilmiştir.
Geceleri güneş koruması içeren bir kremin sürülmesi, gündüzleri ise soyucu etkiye sahip kremin sürülmesi uygun değildir. Bu yüzden ürün setinin etkin kullanımı 1-2 ve 1-3 şeklindedir. Doğru sonuç alınabilmesi için adımların 1-2 ve 1-3 şeklinde düzenli olarak uygulanması önemlidir.


Step 1 sivilce karşıtı yüz yıkama jeli cildi kurutmadan nazikçe arındırır ve gözenekleri temizler.
Step 2 sivilce karşıtı nemlendirici gündüz kremi, cildi nemlendirirken, matlaştırıcı etki sunar. Formülündeki SPF 15 ile UV ışınlarına karşı koruma sağlar. Yağsız ve hafif dokusuyla cilt tarafından kolayca emilir.
Step 3 sivilce karşıtı yoğun bakım kremi, akşamları cilde yoğun bakım sağlayarak gece boyunca sivilce oluşumuna karşı savaşır ve pürüzsüz bir cilt için yardımcı olur.
Haftada 1 veya 2 kez uygulayabileceğiniz maske ve peeling ürünleri ise bakım rutininizi tamamlamaktadır.

Ne zaman kullanmalıyım?

Propia sivilce karşıtı bakım seti sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılır. 1. adım olan yıkama jeli sabah-akşam kullanılır. 2. adım olan sivilce karşıtı günlük nemlendirici sabahları, 3. adım olan sivilce karşıtı yoğun bakım kremi akşamları günde 1 kez kullanılır.
Tamamlayıcı bakım ürünü arındırıcı maske haftada 1 veya 2 kez kuru cilde uygulanır. Bir diğer tamamlayıcı bakım ürünü olan peeling haftada 1 veya 2 kez ıslak cilde uygulanır. Doğru ve etkili sonuç alınabilmesi için düzenli kullanım çok önemlidir.

Tüm adımları mutlaka uygulamayalı mıyım?

Evet, Propia sivilce karşıtı bakım setini bir arada kullanmak önemlidir. 1. ve 2. adım gündüz bakım rutinine, 1. ve 3.adım ise gece bakım rutinine uygun şekilde tasarlanmıştır. Adımların düzenli şekilde uygulanması sinerjik bir etki yaratarak etkin sonuca ulaşılmasını sağlar.
Ürünlerin etkinliğini görebilmek için tüm basamakları tamamlamak ve düzenli kullanmak gerekmektedir.

Cildim oldukça iyi görünüyor. Propia ürünlerini günde 2 kez her gün kullanmaya devam etmeli miyim?

Sivilce oluşumu bir süreçtir ve tekrar edebilir ancak düzenli ve doğru ürün kullanımı ile kontrol altına alınarak önlenebilir.
Bu yüzden Propia sivilce karşıtı bakım setinin düzenli kullanımı önem taşımaktadır. Ürün kullanımına ara verildiği takdirde akne oluşumu muhtemeldir. Propia bakım setinin kullanımına düzenli olarak devam edildiğinde sivilce oluşumu en aza indirgenir. Ürün setinin etkili olduğunu düşünüyorsanız kullanıma devam etmenizde bir sakınca yoktur. Kullanım süresinde bir sınır yoktur.

Vücudumdaki sivilceler için kullanabilir miyim?

Hayır, Propia ürünleri vücutta çıkan sivilcelere özel olarak geliştirilmemiştir. Ürünler yüz bölgesi için kullanıma uygundur. Vücutta çıkan sivilceler için dermatoloğa başvurmanızı tavsiye ederiz.

Hamileler kullanabilir mi?

Propia güvenli içeriklerle formülize edilmiş olup dermatolojik olarak test edilmiştir. Ancak hamilelik sürecinde ürün kullanımı için mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Propia ile birlikte farklı cilt bakım ürünleri kullanabilir miyim?

Propia karma, yağlı ve akne eğilimli cildin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Propia sivilce karşıtı bakım seti dışında bir başka cilt bakım ürününe ihtiyacınız olması durumunda tercih ettiğiniz ürünün su bazlı olmasına ve etiketinde "Gözenekleri tıkamaz." veya aynı anlama gelen "Komedojenik değildir." ifadesinin yer almasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Ne zaman sonuç alırım?

Her bireyin cilt tipi, özellikleri ve akne şiddeti birbirinden farklıdır. Sonuç alma süresi değişkenlik göstermekle birlikte, ortalama 21-28 günlük düzenli kullanım sonucu etki görülmeye başlanır. Sivilceler kroniktir bu yüzden tekrar edebilir düzenli kullanım bu yüzden çok önemlidir.

ProperCare patenti sivilce karşıtı nasıl bir etki sunuyor?

Sivilceler bir gecede ortaya çıkmaz. Sivilce oluşumu bir süreçtir ve tekrarlayabilir. Bu yüzden akne (sivilce) döngüsünün kırılması önemlidir.Propia sivilce karşıtı bakım seti 3 adımlı cilt bakım rutini sunarak bu döngüyü kırmayı hedefler. Formülünde yer alan ProperCare™ patenti aşırı sebum üretiminin dengelenmesine yardımcı olurken cildi ölü hücrelerden arındırarak cilt yüzeyinin yenilenmesine destek olur. Formülündeki aktif içerikler cildin doğal dengesinin sağlanmasına ve yatıştırılmasına yardımcı olur. Su kaybı sınırlanarak cildin nem dengesi korunur. Bu sayede daha nemli ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi sağlanır.Karma, yağlı ve akne eğilimli ciltlerde doğru sonuç alınabilmesi için düzenli kullanım oldukça önem taşımaktadır. Düzenli kullanım sayesinde akne döngüsü kırılması hedeflenir.Akne izleri üzerinde etkili midir?

Hayır, ne yazık ki. Propia, mevcut yara izlerini gidermeye yardımcı olmak için tasarlanmamıştır. Propia sivilce karşıtı bakım set,i sivilce oluşumunu önlemeye ve sivilce oluşmadan önce ortaya çıkabilecek rahatsızlık hissini ve kızarıklığı yatıştırmaya yardımcı olur. Formülündeki arındırıcı etki sunan güçlü aktif içerikler sayesinde cilt yüzeyinin yenilenmesine ve leke görünümünü hafifleterek pürüzsüz bir cilt oluşmasına destek olur. Mevcut yara izlerinin tedavisi için en etkili ve güvenli yol dermatoloğa danışmaktır.

Nodülokistik sivilceler gibi şiddetli sivilce türleri üzerinde etkili midir?

Propia bakım seti sivilce karşıtı etki göstermekte olup nodüler ve kistik akne üzerinde etkili değildir. Akne için en etkili ve güvenli yol bir dermatolağa başvurmaktır.

Hangi sivilce türleri üzerinde etkilidir?

Propia 3 adımlı cilt bakım rutini sivilcelere karşı etkili bakım sunar. Ergenlik ve yetişkinlik döneminde görülen hafif şiddetteki siyah nokta ve beyaz uçlu sivilcelerle orta şiddetteki papül ve püstüllerin oluşmasına karşı etki gösterir.


Sivilcelerim var, güneş koruyucu sürebilir miyim?

Güneş ışınlarından korunmak tüm cilt tipleri için önemlidir. Her cildin ihtiyacı farklıdır bu yüzden güneş koruyucu seçiminde cilt tipine uygun bir ürün tercih edilmelidir.
Karma, yağlı veya sivilce eğilimli bir cilde sahipseniz yağsız (oil-free) ve gözenekleri tıkamayan (non-comedogenic) aynı zamanda hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan bir güneş koruyucu tercih edebilirsiniz. 
Su bazlı bir ürün tercih etmek oldukça önemli çünkü yağlı ürünler gözenekleri tıkayıp, yeni sivilcelerin oluşmasına zemin hazırlayabiliyor. 
Yüzünüzü yıkayıp günlük nemlendiricinizi sürdükten sonra güneş koruyucunuzu uygulayabilirsiniz. Makyajınızı güneş koruyucunuzdan sonra uygulayınız.

SPF 15 güneş koruması için yeterli midir?

Temizlemenin ve nemlendirmenin yanı sıra cilt bakımının önemli adımlarından bir tanesi de güneş korumasıdır. Güneş ışınlarından korunmak tüm cilt tipleri için önemlidir. Çünkü güneş ışınları hücre hasarına yol açabilir. Sivilce eğilimli ciltlerin güneş ışınlarından korunması daha da önemlidir. Çünkü güneş ışınları hücre hasarının yanı sıra enflamasyon ve skar (yara izi) görünüme sebep olabilir.
Propia sivilce karşıtı bakım setinin 2. adımı olan Sivilce Karşıtı Günlük Nemlendirici güneş koruması değildir ancak cildin ihtiyaçlarını dikkate alarak belirli bir seviyede güneş ışınlarına karşı koruma sağlamaktadır. Üstelik SPF15 oldukça iyi seviyede koruma sağlamaktadır. İngiltere Ulusal Sağlık ve Klinik Mükemmellik Enstitüsü (NICE) tarafından yapılan bir araştırmada, güneş koruma faktörü 15 olan güneş koruyucularının (SPF15) uygun şekilde* kullanıldığında güneşe karşı yeterli koruma sağlayabileceği kabul edilmektedir.
Propia bakım rutininize ek olarak yağsız, su bazlı ve yüksek koruma sağlayan bir güneş koruyucu kullanmanızı tavsiye ederiz. Güneşten etkin bir şekilde korunmak için güneş koruyucunuzu güneşe maruz kalınmadan 15-30 dk. önce uygulamanız ve her 2 saatte bir tekrar etmeniz gerekmektedir.

*Bir güneş koruyucunun uygun şekilde kullanılması için, vücudun güneşten korunacak bölgesine, her santimetre kare için 2mg’lık güneş koruyucusunun uygulanması gereklidir.

Cildi nemlendirmek neden önemlidir?

Nemlendirici kullanımının ihmal edilmemesi önemlidir. Çünkü sebumun dengelenmesine yardımcı olan temizleme ürünleri cildinizi nem ve yağdan arındığı için kuruluk yapabilir. Bu yüzden cildi düzenli olarak cilt tipinize uygun, yağsız ve gözenekleri tıkamayan bir nemlendirici ile her gün nemlendirmek, kuruluk oranını azaltırken, yağı dengeler ve akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Karma bir cilde sahipseniz yüzünüzün tamamına nemlendirici sürmek yerine sadece kuruyan bölgeleri de nemlendirebilirsiniz.
Doğru nemlendirici kullanımına ek olarak, cildinizi beslemenin bir diğer yolu ise bol miktarda su tüketmektir. Uzun vadede nem açısından doymuş bir cilt, cildinizin genç kalmasına da yardımcı olur. Cildinizin sağlıklı cilt döngüsünü bu şekilde koruyabilirsiniz.

Cildi temizlemek neden önemlidir?

Cilt temizliği cilt bakım rutininin ilk adımıdır. Günlük olarak hem sabah hem de akşam cildi düzenli olarak temizlemek önerilir.
Cilt temizliğinde asıl amaç cildi, yüzeyinde biriken kir, makyaj artıkları, sebum ve ölü hücrelerden arındırmaktır. Bu arındırma işlemi sağlanırken cildin ihtiyacı olan yağ oranının da korunması gerekir. Cilt temizliğinde akla gelen ilk yöntem sabundur. Oysa ki yüksek pH'a sahip sabunlar cildin doğal yağ tabakasını çözer, bu da cildi kurutur ve cildin koruyucu tabakasına zarar verir. 
Karma, yağlı ve sivilce eğilimli bir cilde sahipseniz süt ve losyon formundaki temizleme ürünleri yerine su bazlı ve hafif, jel dokudaki ürünleri tercih etmeniz önerilir. Jel temizleyiciler ince ve akışkan yapıda oldukları için karma, yağlı ve akne eğilimli ciltler için daha uygundur. Temizleme jelinin cildi kurutmaması ve nazik bir formüle sahip olması önemlidir. Cildinizi temizlerken sert fırça veya liflerden kaçınmalısınız. Cilt kuruluğunu engellemek adına cilt temizliği sonrasında cilt tipinize uygun nemlendirici uygulamayı unutmayın.

Sivilcelerim yüzümü iyi temizleyemediğim için ya da yüzüm kirlendiği zaman mı ortaya çıkıyor?

Hayır, akne hijyen eksikliğinden veya deri yüzeyindeki kirden kaynaklanmaz. Deride görülen siyah noktalar da kir değildir. Tıkanmış olan gözeneklerin hava ile teması sonucu beyaz-sarı olan sebumun renk değiştirmesinden kaynaklanır. Ancak fazla hijyen de derinin koruyucu bariyerinin tahriş olmasına ve kurumasına sebep olabilir.
Akneyi tedavi etmek amacıyla aşırı ve sert temizleme ürünlerine ihtiyaç yoktur. Yüzünüzü, derinin ihtiyacına ve yağlanma durumuna göre, günde 2 kez sabah ve akşam yıkamanız, cildinize uygun nazik ve cildi kurutmayan bir ürün tercih etmeniz yeterlidir.

Sivilceleri sıkmak neden zararlıdır?

Sivilcelerle oynanmamalı ve sivilceler sıkılmamalıdır. İltihaplı sivilce, gözeneklerin aşırı sebum, ölü cilt hücreleri ve bakterilerle dolmasıyla ortaya çıkar. Sivilceleri sıktığınızda yalnızca cilt yüzeyinde değil, cilt altında da hasar meydana gelir. 
Sıkılmaya hazır gibi görünse de deri altında neler olduğunu bir düşünün. Sivilceleri sıktığınızda iltihabın deri altına doğru itilmesine neden olabilirsiniz. Bir sivilceyi sıkmak, cilt yüzeyinde leke oluşmasına, cilt altında ise iltihabın yayılmasına neden olabilir. İltihap sonucu meydana gelen hasar iyileşme sürecinde deri bütünlüğünün bozularak iz kalmasına sebep olur. Bu izler çöküntü, kabarıklık veya renk farklılığı, koyu lekeler şeklinde görülebilir. Bu nedenle, bir sivilceniz çıktığında ona müdahale etmek yerine mutlaka sabretmeli veya bir uzmana başvurmalısınız.

Sivilce olmaması için yüzümü çok sık mı yıkamalıyım?

Sivilceleri önlemek için yüzü sık yıkamak doğru değildir. Sık sık yüz yıkamak cildi kurutabilir. Karma, yağlı ve sivilce eğilimli bir cilde sahipseniz derinin ihtiyacına ve yağlanma durumuna göre yüzünüzü günde 2 kez sabah-akşam şeklinde yıkamanız yeterlidir. Yıkama jeli seçiminde dermotolojik olarak test edilmiş, cilt tipinize uygun ve cildi kurutmayan, nazik bir ürün tercih etmeniz önemlidir.

Sivilce görünümü düzeldikten sonra tekrarlayabilir mi?

Sivilcelerin temel nedeni hormonlar ve genetiktir. Bu yüzden yıllar içinde tekrar edebilen kronik bir hastalıktır. Sivilce problemi doğru bakım ürünleri ve düzenli bakım rutini sayesinde kontrol altına alınabilir. Bu nedenle mevcut sivilceleriniz azalsa ya da tamamen geçse dahi sonrasında bakım rutininize devam etmeniz önemlidir.

Sivilceler neden çoğunlukla gençlerde görülür?

Hormonal değişiklikler yüzünden. Ergenlik dönemi hormonal dalgalanmaların en sık görüldüğü dönemlerden biridir. Bu dönemde yaşanan hormonal değişiklikler ile birlikte salgılanan yağ miktarı artar ve gözeneklerin tıkanmasına yol açar.
Sivilce problemi günümüzde gençlerin %80'ini, yetişkinlerinse %40'ını etkilemektedir.* Ergenlik sivilceleri hemen geçmez. Ortalama olarak 5-7 yıl sürebilir.

Akne izleri neden oluşur? Geçer mi?

Sivilcelerin türü, boyutu ve yoğunluğu cilt üzerinde iz bırakmasına sebep olur. Bu izler sivilcelerin iyileşmesi için cildin deri altındaki hasarı, yarayı onarmaya çalışmasıyla ortaya çıkar. 
Sivilceler buz dağı gibidir. Deri üzerinde oluşan şişkinlik ve kızarıklığın devamı derinin altındadır. Kıl folikülündeki tıkanıklık ve bakteri artışı iltihaplanmaya sebep olur. Bu iltihabın yayılması deri altında hasara yol açar. Bu hasarın iyileşme sürecinde deri bütünlüğü bozulabilir ve deri üzerinde izler kalabilir. Aknenin türüne ve şiddetine göre deride çöküntü, kabarıklık, renk değişikliği görülebilir. 
Eğer sivilceler sürekli aynı yerde nüksediyorsa, derin ve büyükse iz bırakma ihtimali yüksektir. Sivilcelerin sıkılması da izlere neden olacaktır. Çünkü sıkmak deri altındaki iltihabın yayılmasına ve hasarın artmasına sebep olacaktır. Sivilceli ciltlerin güneşten korunmaması da deride renk farklılığına ve izlere sebep olabilir. Sivilcelerin geçmesini beklemek ve gerekli önlemleri almamak da izlerin oluşmasına ve kalıcı olmasına neden olur. Bu yüzden gerekli önlemlerin alınması ve sivilcenin şiddetine göre doğru ürünlerle, doğru bakım rutininin uygulanması önemlidir.
Sivilce izlerinin oluşmaması için gerekli önlemleri almak, güneşten korunmak, sivilceleri sıkmamak ve gerekli durumlarda bir uzmana başvurmak gerekir.

Sivilcelerim var, makyaj yapabilir miyim?

Sivilceleriniz varken makyaj yapabilirsiniz ancak kullandığınız ürünlerin seçimine dikkat etmelisiniz. Yanlış ürün kullanımı sivilcelerinizin artmasına sebep olabilir. Makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyip, cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Cildinizi kalın tabakalar halinde kaplayıp gözenekleri tıkayan, aşırı yağlı makyaj ürünlerinden kaçınmalısınız. Kullandığınız makyaj malzemelerinin su bazlı, yağsız olmasına ve gözenekleri tıkamamasına dikkat etmelisiniz.
Kullandığınız makyaj fırçanızı ve süngerlerinizi düzenli olarak temizlemenizi ve makyaja başlamadan önce ellerinizi iyice yıkamanızı öneririz. Gece yatmadan önce makyajınızı çıkarmayı, cildinizi temizlemeyi ve nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Sivilcelerimi tedavi etmek ya da oluşumunu önlemek için evde hazırlayabileceğim tarifler var mıdır ?

Bu tip kür veya formüller medya ve internette zaman zaman dolaşsa da bu seçenekler bir çözüm olarak değerlendirilmemeli ve uygulanmamalıdır. Bu tarz tarifler cildinizi daha da kötüleştirebilir ve sivilcelerinizi artırabilir. Dermatolojik olarak test edilmemiş ürünleri, doğal tedavi olarak söylenen bitkisel yağları, meyve ve sebze gibi organik maddeleri doğrudan cildinize uygulamaktan kaçınmalısınız.

Kullananlar Ne Diyor ?

Ürünlerimizi Keşfet

349,00 ₺
679,00 ₺
ÜCRETSİZ KARGO
GÜVENLİ ÖDEME
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
TEMİZ İÇERİK
DERMATOLOG TARAFINDAN GELİŞTİRİLDİ